Soğuk algınlığına karşı önlemler

Soğuk algınlığına karşı önlemler

Merhaba değerli beyzam sohbet kullanıcıları,

Biraz hastayım o yüzden yazıda oluşacak hatalar için şimdiden özür dilerim. Evet bende hastayım ve evet grip oldum. Tipik kış hastalığı kendimize dikkat etmediğimiz için üşüttük. Tam o sırada aklıma zaten bu konuyu yazmak geldi. Madem hasta olduk nasıl iyileşeceğiz. Araştırdım öğrendim ve sizinle paylaşmaya karar verdim.

Stres bağışıklık sistemini zayıflatarak kolay grip olmamıza neden olabilir bu yüzden her türlü stresten ve sıkıntıdan uzak durmaya çalışmaya çalışıyoruz ve moralimizi arttıracak işler yapıyoruz. Mesela sohbet sitelerine girip sohbet etmek gibi. Olumlu düşünüyoruz depresyon moduna girmiyoruz.Unutmayın öncelikle kafada iyi olmamız gerekiyor. Biraz istiraat ve dinlenme vücudumuza iyi gelecektir bu yüzden mutlaka dinlenmeliyiz. Soğuk en büyük düşmandır o yüzden sıcak ortamlarda bulunmalıyız. Kendimizide sıcak tutmalıyız. Beslenmemize dikkat etmeliyiz.
Kesinlikle sigaradan ve alkolden uzak durmalıyız. Tavuk suyuna çorba veya tarhana çorbası mutlaka içilmesi gerekir. Ayrıca ne kadar acılı olursa direncimizi o kadar artıracaktır. Tarhana çorbası tarifi için bu konuyu ziyaret edebilirsiniz. Bol bol sıvı tüketmeliyiz. Vitamin hapları yerine c vitamini olan yiyecekler tüketmeliyiz. Soğuk algınlığına karşı bitki çayı, zencefil de etkilidir.

Soğuk alğınlıgını yani gribi çabuk atlakmak için bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Soğuk algınlına karşı en etkili ilaçlar bunlardır. Antibiyotik yerine bunları kullanmak daha sağlıklıdır. Şimdilik öğrendiklerim bunlar sizlerde bunları deneyin.

22 Mart 2017 - 01:28

admin

742

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Beyzam.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır
onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eğlenceli
  • Seviyeli