Bitter Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Bitter Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Bitter Çikolatanın Faydaları

Bir çoğumuz Çikolataya bayılır, belkide onu hayatlarından çıkartamazlar bir tutku haline gelir. Bir çoğumuz ise fazla çikolata tükenmez bunun nedeni genelde ”kilo” aldırabilir özelliğidir. Bizde bir araştırma yaptık ve dedik ”acaba çikolatanın faydası var mı?” diye kendimize sorduk; Uzmanlara göre çikolatanın vücuda faydası çok fazla en faydaların en başında ”Çikolata diyabet hastalığı ile savaşıyor” evet özellikle siyah çikolata yani bitter çikolata diyabet hastalarının çok aşırıya kaçmadan tercih etmesiyle diyabet ile savaşıyor. Bir diğer faydası ise ”Kalp sağlığını koruyor” evet kalp sağlığı yine çok aşırıya kaçmadan bitter çikolata kalp sağlığınızı koruyor.

Aslında hepimiz çikolata kilo aldırır diye biliyoruz ama bitter çikolata ”doyurucu özelliği ile sizi tok tutuyor” evet doyurucu özelliği ile tok kalabiliyorsunuz böylece aslında kilo almak yerine sağlıklı beslenmiş olabiliyorsunuz. Bir diğeri ise ”öksürüğü azaltıyor” evet nedendir bilinmez ama bitter çikolatanın öksürüğü azalttığını uzmanlar söylüyor. Bir diğeri ”cildinizi koruyor” evet cilt sağlığı içinde bitter çikolata vazgeçilmezler arasında. Çikolata ”kan akışını dengeliyor” bu nedenle kan basıncı dengeleniyor. Bir diğeri ise ”göze iyi geliyor” yine bizim neden? sorosunu sorduğumuz ama uzmanların göze iyi geliyor açıklaması ile karşı karşıyayız.

Tabiki çikolatanın en büyük özelliği ”mutluluk verici” olması. Hemen hepimiz çikolatayı sinir halinde tüketerek ya da çok üzgünsek çikolata yiyerek mutlu olabiliyoruz. Hepimizin bildiği bir özellik olsa gerek ”çikolata ye ve mutlu kal”. Beyaz ya da normal çikolatadan çok sizin de gördüğünüz gibi Bitter çikolatanın faydaları oldukça fazla. Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi Bitter çikolatanın az miktarda olanı vücudunuza ve size çok faydalı. Aşırı değil Yettiği kadar tüketin!

05 Nisan 2017 - 10:31

admin

2.004

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar


Beyzam.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır
onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Neden Biz!

  • Kaliteli
  • Daimi
  • Eğlenceli
  • Seviyeli
sohbet - chat