Beyzam Ücretsiz Sohbet Sitesi

İnsanların Her zaman Daha Çok Eğlenmeleri Adına Hazırlanmış olan Sohbet Odalarımız Sizlere ücretsiz olarak Sunulmuştur. Mobil Uyumlu olan Sohbet Sitemizde Sizlerde Dilediğiniz kadar Sohbet Ederek Kalıcı Arkadaşlıklar Kurabileceğiniz Nezih Sohbet Platformuna Hoş Geldiniz.

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet, Her Türlü Cep Telefonlarını Destekleyen Yapısı Bulunmaktadır. Web Sohbet Üzerinden Girişler yaparak Sınırsız Sohbete Şahitlik Edebileceğiniz gibi, Sohbet Ederken Aynı zamanda Canlı Radyo Yayınlarımız sayesinde Sohbetinize Renk Katmaya Hazır mısınız?

Yeni Nesil Chat Odaları

Yeni Nesil Sohbet, Chat Odaları Kaliteli Zamanlar Geçirmek İçin Hazırlanmıştır. Dünyanın Dört Bir Yanından Giriş Yapan İnsanlarla Tanışarak Kalıcı Dostluklar Elde Etmek İçin Sizleri Sohbet Odalarımıza Davet Ediyoruz.

 mIRC İndir  Play Store


Evinizde Bebek Tulumu Yapmak

admin Aralık 19 2016  Etiket: , , , , , Yorum Yok

Evinizde Bebek Tulumu Yapmak

BEBEK TULUMU
Kullanmadığınız bir kazağınızdan bebek tulumu yapmak çok kolay. Öncelikle bir kazak gerekli. Ben tulumun içine kumaş geçirmeyi düşündüğüm için çok kalın olmayan bir kazağı tercih ettim. Bebek kullanacağı için kazağın tüylü olmamasına da dikkat ettim. Tulumu yaparken kullanacağınız ipleri ve kumaşı kazağın rengine uygun seçerseniz tulumunuz daha güzel olur. Şimdi nasıl yaptığımı anlatayım.
Malzemeler:
Bir kazak
Pamuklu bir kumaş
5 adet düğme
Makas
İğne iplik
Örgü ipi
Yapılışı:
İlk olarak kazağın kollarını dikişleri sökerek çıkarıyoruz. Sonra yaka oyuğu için kazağı yaka kısmından oval bir şekilde kesiyoruz. Kumaşı, kazağın büyüklüğüne ve tulumun şekline göre kesiyoruz. Tulumun içine girecek olan kısımlarını torba şeklinde dikiyoruz. Yalnızca kol ve yaka kısımlarını şimdilik dikmiyoruz.
Kazağın ve kumaşın yaka ve kolları aynı şekilde kesildiği için üst üste koyduğumuzda birebir denk geliyor. Kazağı ve kumaşın kenarlarını çok ince bir şekilde içeri doğru kıvırarak teyelliyoruz. Böylece kazak ve kumaş birbirine tutturulmuş olacak. Önce kaymamaları için tamamını toplu iğne ile tutturuyoruz. Daha sonra teyelliyoruz. Çünkü dikerken toplu iğneler kayabiliyor ya da yerlerinden çıkabiliyorlar. Teyellediğim zaman kaymadıkları için, dikmeden önce teyellemeyi tercih ediyorum. Siz de bu şekilde yaparsanız dikmek daha kolay olacaktır. Benim dikiş makinem olmadığı için elimde diktim. Tamamını diktikten sonra yakanın yan kısımlarında düğmeler için küçük bantlar örüyoruz. Bu bantları isterseniz iğne yardımı ile kumaştan ilmek çıkararak örebilirsiniz. Ben bu şekilde yaptım ya da ayrıca örüp, sonradan kumaşa dikerek de yapabilirsiniz. Tulumun rengine uygun düğmeleri dikerek omuz kısımlarını bitiriyoruz. Süslemek için, tüylü ipten tavşan şeklinde parçalar örüyoruz. Tavşanın sırt bölümünü tüysüz örgü iplerinden örerek tuluma tutturuyoruz. Kazağın en alt kenarını özellikle dikmemiştim. Tavşanı dikerken kazağın alt kısmını elimle tutabilmek için. Eğer dikili olsaydı dikmek daha zor olurdu. Benim kullandığım kazağın en altında bir bant vardı. Onu olduğu gibi bırakmıştım kesmemiştim. Onun üzerine de bir düğme dikerek tulumu tamamlıyoruz. Siz isterseniz tulumu daha değişik şekillerde de süsleyebilirsiniz. Artık bebeğimiz tulumunu güzel günlerde giyebilir. Güle güle kullanın.

bebek tulumu

b4a1cedf-c761-4410-a3c4-6117ad12324a

9c7797f7-aefa-434f-9447-29f08875ed10

55ed8bb8-37d1-4eb0-93cd-68f3f81f239a

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Sohbet Sitesi;

Beyzam.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz..

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2020 Sohbettema.Com By diE - Beyzam.NET