Beyzam Ücretsiz Sohbet Sitesi

İnsanların Her zaman Daha Çok Eğlenmeleri Adına Hazırlanmış olan Sohbet Odalarımız Sizlere ücretsiz olarak Sunulmuştur. Mobil Uyumlu olan Sohbet Sitemizde Sizlerde Dilediğiniz kadar Sohbet Ederek Kalıcı Arkadaşlıklar Kurabileceğiniz Nezih Sohbet Platformuna Hoş Geldiniz.

Mobil Sohbet

Mobil Sohbet, Her Türlü Cep Telefonlarını Destekleyen Yapısı Bulunmaktadır. Web Sohbet Üzerinden Girişler yaparak Sınırsız Sohbete Şahitlik Edebileceğiniz gibi, Sohbet Ederken Aynı zamanda Canlı Radyo Yayınlarımız sayesinde Sohbetinize Renk Katmaya Hazır mısınız?

Yeni Nesil Chat Odaları

Yeni Nesil Sohbet, Chat Odaları Kaliteli Zamanlar Geçirmek İçin Hazırlanmıştır. Dünyanın Dört Bir Yanından Giriş Yapan İnsanlarla Tanışarak Kalıcı Dostluklar Elde Etmek İçin Sizleri Sohbet Odalarımıza Davet Ediyoruz.

 mIRC İndir  Play Store


Sohbet ile Elif Gibi Sevmek Sanatı

admin Mart 29 2017  Etiket: , 1 Yorum

Sohbet ile Elif Gibi Sevmek Sanatı

Sohbet Sitesinde Elif Gibi Sevmenin En Büyük Sırrı Sabırdır.

Elif, kafiyesine şükür işlenmiş bir sevda biçimi belki de. Sevdiğimiz bir kadından öte, bir duruş, bir yol, bir hikaye belki de, acı dolu bir şiir.
Kim sevdiği ile birlikte bir hikayede rol almak istemez ki? Yakışıklı yazar kendini hikayedeki tüm güzellikleri toplar sevdiğine. Her çocuğun eline iki oyuncak yazar, vakitsiz ölmez babalar, Filistin sokaklarında çiçekler açar, seven adamlar yalan değil şiirler yazar, öyle güzeldir kadınlar sevdiklerinde şiir olurlar, yani hikaye baştan aşağıya keyif dolar.

Peki, kim kafiyesine yanık kokan bir şiirin içinde ateşlere kor diye atar kendini? Ya nasibimiz neşeli bir hikayede değil de cayır cayır bir şiirde bekliyorsa bizi! Kim ‘varım’ der böyle bir sevdaya! Bir zalim daha atılsın şu ateşe, biraz daha yükselsin alevler. Zarar bilemez yüreğinde Hak için sevmeleri taşıyan Aşıklar. Bir Elhamdülillah mısrası yazarız inşirah iner hatrına, bir Elif kafiyesi ekleriz beşeriyet perdesi kalkar, bir şükür ile bitiririz şiirimizi Hak gelir elimizden tutar. Hak gelir, Elif’imizden tutar. Hak gelir ellerimizi ellerimize tutar. Öyleyse bir besmele çekip tevekkül edelim, Hak gelir ‘biz’ şiirini murad eder ve hakkı bilen yüzlere tebessüm düşer… Belki bir gün bir yetimin duasıyla, Elif’i seven Hikmet’in yüreğine de bir tebessüm düşer. Bazen Hayaller kurdukça yıkılan ve yıkılanların altında kalan sen olursun. Ettiğimiz dualardan çok hayal kurduğumuz içindir belki. Böyledir! Can bile bizim değilken hayatla pazarlıkta ortaya ne koyabilir ki insan? Kaç kişi hayalden çok dua kurmuştur hayatında? Öyleyse nedendir bu isyanlar, şikayetler?

Hesap soracağımız kimse yoksa, kime bu isyan? İnsanlara isyan, şikayet yerine şiir öğretilseydi, böyle mi olurdu ? Kızası gelince gider şiir yazar, şiir yazınca okur, okuyunca adam olurdu. Tevekkül diye bir sır var. Ve biz nasip kelimesinin gerçek manasına inanıyor tevekkül edince, Hakk’ın ya ona vereceğine ya da daha hayırlısını vereceğine inanıyoruz.

Diyeceğim o ki, nasipse olur, olmazsa sohbet’e gideriz…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
MaSKaRaa
4 yıl önce

Sohbetin tadi baska cikiyor. Yazilanlar dogru oldugu kadar eksikte soylenecek cok daha fazla sey var. Radyoda elifi dinleyenler ne demek istedigimi anlayacaktir. Keske birde galatasarayli olsaydi. Ne yazikki o bir fenerbahceli. Besiktasli olsaydi en azindan.

Sohbet Sitesi;

Beyzam.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz..

Sosyal Medyada Biz!

Facebook
Twitter
İnstagram
Youtube

© Copyright 2020 Sohbettema.Com By diE - Beyzam.NET