Yeşil gözlü kadınların makyaj seçimi nasıl olmalıdır?

Yeşil gözlü kadınların makyaj seçimi nasıl olmalıdır?

Kadınların makyaj seçimi hiç bir şeyi göz önünde bulundurmadan kullanılması ve makyaj seçiminde bütünlük kurulamamasına bağlı olarak istenilen görüntünün ortaya çıkmamasına neden olmaktadır. Makyajda en önemli bileşenlerden birisi olan göz rengidir. Göz rengine göre makyaj yapılması da çok hoş bir görüntü elde edilmesini sağlıyor.

Yeşil gözlü olanların kullanacağı tonlara bakarsak , mor renge yer vermesi çok hoş görüntüler elde edilmesini sağlar. Doğrudan koyu bir mor kullanmak yerine açık tonlar da bordo ya yakın renkler göz rengini ön plana çıkartır. Kadınların yaptığı yanlışlardan biri de mavi tonlarının kullanılmasıyla göz renginin görülmesini engelleme ve makyaj bütünlüğünün kaybolmasına neden oluyor.

Mor tona ek olarak gözleriniz ile paralel şekilde yeşil tonlarına ağırlık vermeniz gözlerin daha güzel görünmesini sağlamaktadır. ama yeşil ton kullanırken ten renginizi de göz önünde bulundurmanız lazım. Ten renginize orantılı biçimde açık veya koyu ton kullanmalısınız.

Son yıllar da oldukça popüler olan altın ve bakır tonları göz rengi yeşil olanlara önerilmektedir. bu tonlar tüm yüzünüzün aydınlanmasını ve göz renginizin ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Kullanacağınız eyelinerlar ise mutlak suretle siyah ve tonlarından ayrı olmalı, mümkün olduğunda yumuşak tonlar ile kahverengi ya da gri türünde renkler tercih edilmelidir.

26 Şubat 2017 - 16:40

admin

2.264

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Trendleri Kendiniz Yakalayın!

  21 Kasım 2016

  1.906

  Trendleri Kendiniz Yakalayın!

  Merhaba SEvgili Okurlarımız : Trend biliyorsunuz ki son zamanlarda bir çok kişi tarafından duyulan Trend kelimesi nedir ? Trend insanların moda konusunda ki...


Beyzam.net Türkiyenin En kaliteli sohbet sitelerinden birisi, Hemen online sohbete katılabilır
onlarca kişiyle tanışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eğlenceli
 • Seviyeli
sohbet - chat